Aktuality

17.10.2013 | Funkce DF a TBT

Okenní kliky DF

(Dvojitá funkce - s tlačítkem a technikou uzamykatelné okenní kliky)

-nová modelová řada přichází i s novým designem.

Největší atrakcí série je nová dvojitá funkce okenní kliky New York (DF). Ta spojuje techniku okenní kliky s tlačítkem a techniku uzamykatelné okenní kliky. Kombinaci obojího poskytuje inovační technika dvojité funkce vyvinutá formou HOPPE.

 

  

Uzamykatelné okenní kliky TBT

(Tilt Before Turn = vyklopení před otočením)

Použití:

Ve veřejných budovách a zařízeních (školy, školky, kliniky nebo domovy důchodců). Funkce TBT umožňuje zajištění kliky v poloze vyklopení (poloha 90°) klíčem. Další otočení kliky do polohy otevření (poloha 180°) je možné pouze po opětném odjištění.

Funkce TBT4 je dalším vývojem techniky TBT. Slouží pro ještě větší bezpečnost a komfort na okně.

 

Popis funkce TBT4:

V poloze uzavření (poloha 0°) lze okenní kliku HOPPE s funkcí TBT4 zamknout klíčem, má tedy navíc i bezpečnostní funkci zabraňující průniku. Pouze odjištěním (otočením klíče) lze kliku uvést do polohy vyklopení (poloha 90°). Byla-li okenní klika otočena do polohy vyklopení, zajistí se - jinak než u obvyklé techniky TBT - automaticky v této poloze 90°, tedy snadno a pohodlně bez toho, že by bylo potřeba otočit klíčem! Otočení zpět do polohy uzavření je rovněž možné bez odjištění. Pro uvedení okenní kliky z polohy vyklopení do polohy otevření (poloha 180°) je ovšem třeba "obouruční obsluhy": Pouze po současném otočení klíče a kliky se nadzvedne zajištění a okenní kliku pak lze otočit do polohy otevření. Tím je okenní klika chráněna proti nepovolanému nebo neúmyslnému otočení do polohy otevření. Je-li okenní klika HOPPE-TBT4 v poloze otevření, je možné ji uvést zpět do polohy vyklopení i bez odjištění. V poloze vyklopení se znovu použije technika automatického uzamčení, která kliku bez použití klíče bezpečně zajistí. Odtud lze sice kliku otočit do polohy uzavření, ne však zpět do polohy otevření. To lze pouze zmíněnou obouruční obsluhou pro odjištění. 

R.S.P. s.r.o.

385 731 803 prodej%rsp.cz

Copyright © 2003 - 2019 R.S.P. s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Zajímavé odkazy | Developed by INT
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace