SECUSTIK

Secustik® - okenní klika se slyšitelným plus pro Vaši bezpečnost

 

Systém Secustik® je chráněn ochrannou známkou a patentem. Okenní kliky Secustik® mají patentovaný blokovací mechanismus jako integrovanou záruku bezpečnosti. Tento mechanismus znemožňuje neoprávněné posunutí okenním kováním zvenku. Spojovací prvek mezi klikou a čtyřhranem přitom působí jako „mechanická dioda“. To sice umožňuje normální ovládání okenní kliky zevnitř, ale blokuje kliku v případě, že se někdo pokusí s okenní klikou manipulovat zvenku pomocí kování.

 

Tím kliky plní požadavky podle AhS RAL-RG607/13. Při otáčení klikou Secustik® o 180° z uzavřené polohy do výklopné polohy, blokovací mechanismus zapadává se slyšitelným cvakáním do speciálních drážek - a to je slyšitelné plus pro větší bezpečnost oken.

 

Patentovaný blokovací mechanismus okenní kliky Secustik®.

 

Při otáčení okenní klikou zapadávají pružně uložené zajišťovací kolíky 1 přesným cvaknutím do speciálních drážek v pouzdře 2 - tím vzniká typický zvuk Secustik®- slyšitelné plus pro bezpečnost.

Během otáčivého pohybu jsou zajišťovací kolíky 1 pomocí spojovacího prvku 3 unášeny k dalším drážkám 2‚ do kterých opět slyšitelně zapadnou.

 

 

Při pokusu o vloupání jsou zajišťovací kolíky 1 spojovacím prvkem 3 zatlačeny do drážek v pouzdře 2.

V této poloze kolíky 1 účinně brání v otočení okenní klikou z venku. Okenní klika se zablokuje a zmaří pokus o vloupání.

Zašlete nám dotaz na toto zboží
 Název firmy:
 Jméno a příjmení *:
 Telefon:
 E-mail *:
 Předmět dotazu:
 Dotaz *:
 Kontrolní kód: Antispamová ochrana
 Vložte kontrolní kód *:
 

R.S.P. s.r.o.

385 731 803 prodej%rsp.cz

Copyright © 2003 - 2019 R.S.P. s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Zajímavé odkazy | Developed by INT
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace